Category Archives: Словник надзвичайних ситуацій

Кадастр селів

Кадастр селів

Систематизовані відомості про минулі селях і селевих басейнах. Відомості про селевих басейнах включають дані про місцезнаходження і морфометрії - абсолютній висоті гирла і витоку водотоку, його довжині і середньому ухилі, площі водозбору. Відомості про минулі селях містять дані про дати сходу. причини виникнення, тип селю за складом, обсягом селевих виносів, розрахункові характеристики швидкості, витрати. Читати Далі »

Аварійно-відновлювальна стадія радіаційної аварії

Аварійно-відновлювальна стадія радіаційної аварії

Проміжок часу, протягом якого тривають першочергові аварійно-відновлювальні роботи (див. Аварійно-відновлювальні роботи). Характеризується: гострою стадією радіаційної аварії та частиною реабілітаційної стадії, що включає в себе тільки особливо важливі та першочергові відновлювальні роботи. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Кадастр в екології

Кадастр в екології

Систематизований звід даних, що включає якісну і кількісну опис об'єктів або явищ, в ряді випадків з їх економічної, демографічної, санологіческой і фізико-географічної характеристикою. Містить їх класифікацію, дані про негативні фактори середовища, умов адаптації людини, сезонній динаміці природних факторів, ступеня вивченості з додатком картографічних і статистичних матеріалів. Читати Далі »

Камуфляж

Камуфляж

Спосіб маскування об'єктів, при якому на маскується предмет наносяться плями, смуги різних кольорів і розмірів, що утрудняють їх упізнання візуально-оптичними та фотографічними засобами розвідки. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Карантинний нагляд

Карантинний нагляд

Карантинні меропріятіясістема профілактичних і протиепідемічних заходів, що передбачає попередження заносу карантинних інфекцій з-за кордону і ліквідацію їх в разі виникнення таких на території даної країни. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Каменєв

Каменєв

Сергій Сергійович (1881-1936) видатний державний і військовий діяч, полководець, командарм 1-го р. (1935). Військову службу розпочав у російської армії, в Червоній Армії з 1918. Закінчив кадетський корпус, Олександрівське училище, Академію Генштабу (1907). Учасник 1-ї світової війни: командир полку, начальник штабу корпусу. Читати Далі »

Карантин рослин

Карантин рослин

Система державних заходів, спрямованих на захист рослинних багатств країни від завезення і вторгнення з інших держав карантинних та інших особливо небезпечних шкідників, збудників хвороб рослин і бур'янів, а в разі проникнення карантинних об'єктів - на локалізується ацию і ліквідацію їх вогнищ. EdwART. Читати Далі »

Карантинний сертифікат

Карантинний сертифікат

Документ, виданий органами держслужби з карантину рослин країни-експортера, що засвідчує незараженість продукції рослинного походження карантинними шкідливими організмами. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Карантинний об'єкт

Карантинний об'єкт

Вид шкідника, збудника хвороби рослин або бур'яну, який відсутній або обмежено поширений на території об'єкта, але може бути занесений або може проникнути самостійно ззовні і викликати значні пошкодження рослин та рослинної продукції. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Карст

Карст

Геологічне явище (процес) , пов'язане з підвищеною розчинністю гірських порід (переважно карбонатних, сульфатних, галогенних) в умовах активної циркуляції підземних вод, виражене процесами хімічного і механічного перетворень порід з утворенням підземних порожнин, поверхневих воронок, провалів, осідань (карстових деформацій). Читати Далі »

Карта епізоотична

Карта епізоотична

Образно-знакова модель території, яка відображає в узагальненій формалізованої формі динаміку нозоареалов інфекційних хвороб і вплив різних соціально-економічних і ветеринарно-санітарних умов на інтенсивність епізоотичного процесу. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Катастрофа авіаційна

Катастрофа авіаційна

Авіаційна подія на повітряному судні, у польоті або процесі евакуації, що призвело до загибелі або зникнення безвісти людей, заподіяння потерпілим тілесних ушкоджень, руйнування або пошкодження судна і перевозяться на ньому матеріальних цінностей. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »

Катастрофа

Катастрофа

Велика аварія , яка спричинила за собою людські жертви, шкоду здоров'ю людей або руйнування, або знищення об'єктів, матеріальних цінностей у значних розмірах, а також призвела до серйозного збитку навколишнього природного середовища Розрізняють К. по об'єкту, на якому вона сталася, з причин або характером впливу на навколишнє середовище. Читати Далі »

Картка аварійна вантажу, що перевозиться

Картка аварійна вантажу, що перевозиться

Комплексний інформаційний організаційно-методичний документ, що містить: відомості про небезпечні властивості вантажу; вимоги по безпечному перевезенню вантажу (групи вантажів, однорідних за критеріями безпеки) і заходам по ліквідації аварійних ситуацій під час його перевезення (загальноорганізаційні, протипожежні та ін. Читати Далі »

Катастрофа біологічна

Катастрофа біологічна

Лихо, що супроводжується поширенням небезпечних біологічних (бактеріологічних) агентів (речовин, засобів і ін.) в кількостях, які спричинили за собою людські жертви, шкоду здоров'ю людей, руйнування або знищення об'єктів та інших матеріальних цінностей у значних разме ах, а також завдали серйозної шкоди навколишньому середовищу. Читати Далі »

Катастрофа промислова

Катастрофа промислова

Велика промислова аварія, що призвела за собою людські жертви, шкоду здоров'ю людей або руйнування і знищення об'єктів, матеріальних цінностей у значних розмірах, а також призвела до серйозного збитку навколишньому середовищу. EdwART. Словник термінів МНС 2010 Читати Далі »