ІММІГРАЦІЯ

Імміграція - це ... Що таке ІММІГРАЦІЯ?
ІММІГРАЦІЯ
(immigration) Переселення громадян однієї держави в іншу країну на постійне проживання або на тривалий час. Імміграцією не зважають короткострокові, ділові або туристичні поїздки. Іммігранти можуть мати намір постійно посилаються, повернутися додому після тривалого перебування або не визначиться на момент прибуття, як довго вони захочуть залишитися. Причиною імміграції служать чинники виштовхування і притягання. Факторами виштовхування можуть бути бідність або переслідування в країні, яку мігранти залишають; факторами притягання можуть бути економічні можливості або свобода в країні, в яку вони прямують. У багатьох випадках можуть діяти обидва чинники: люди бажають залишити країну А, щоб уникнути переслідувань, але вважають за краще слідувати в країну Б, а не В, оскільки економічні можливості краще в Б; або вони хочуть залишити А, щоб уникнути бідності, але вважають за краще Б, а не В як країни призначення, оскільки до них краще ставляться в Б. Більшість країн вітають багатих іммігрантів або обдарованих людей, але прагнуть обмежити приплив іммігрантів, які не мають ні того ні іншого.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 2000.

ІММІГРАЦІЯ
(від лат. immigrare - вселятися) в'їзд в країну на тимчасове або постійне проживання громадян інших країн.

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник. - 2-е вид. , Испр. М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.