ЗАГАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

ЗАГАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ - це ... Що таке ЗАГАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ?
ЗАГАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
(commons) Ресурси (resources), які не є чиєюсь власністю, приватної або державної , але відкриті для вільного користування всім бажаючим. Серед прикладів таких ресурсів можна назвати повітря, морські запаси риб і громадські автомобільні дороги. Оскільки у них немає ціни, у кожного користувача є стимул до користування ними до тих пір, поки їх індивідуальна гранична корисність не впаде до нуля. Коли запаси ресурсу необмежені, подібне його розподіл є ефективним. Якщо ж кожен з користувачів фактично скорочує запас даного ресурсу, тоді подібний розподіл неефективно, воно може привести до повного вичерпання ресурсу і в крайніх випадках, як, наприклад, надмірному вилові риби, до його знищення. Під "трагедією спільної власності" розуміють небезпеку надмірного використання ресурсів через відсутність майнових прав на них. Після досягнення певного рівня інтенсивності використання виникає необхідність введення в тій чи іншій формі нормування (rationing) споживання "спільної власності". Нормування здійснюється за допомогою введення кількісних обмежень або плати за користування ресурсами.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт".Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 2000.

ЗАГАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
колективна власність кількох власників майнових цінностей.

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник. - 2-е вид. , Испр. М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.