Сімейство квостоколовие. або скати-хвостоколи

Сімейство квостоколовие. або скати-хвостоколи - це ... Що таке Сімейство квостоколовие. або скати-хвостоколи?

Хвостоколи утворюють сімейство, поширене переважно в тропічних морях, але зустрічається також і в різних внутрішніх водах. Всі належать до нього риби мають вигляд скатів, але їх дуже довгий тонкий хвіст не має бокового шкірястого придатка і верхнього плавника; на хвості знаходяться одна або кілька голок, озброєних зубами.
В Атлантичному, Індійському і Тихому океанах до Японії і близько європейських берегів до південних берегів Англії живе морський кіт, або звичайний хвостокол (Dasyatis pastinaca), про злодіяння якого повідомляють ще стародавні письменники. Риба ця має 1 м в довжину і 5-6 кг ваги; зверху вона жовтувато-чорна, а з нижньої сторони брудно-біла.
За словами Коші, він любить лежати на піщаному грунті, поблизу морського берега, влітку охоче перекочовує в неглибокі місця, звідки майже вся вода спадає під час мілководдя, і тут ганяється за дрібними рибами раками і м'якотілими. Спосіб його захисту доводить, що він цілком усвідомлює, яким небезпечним зброєю він володіє. Спійманий або переляканий, він має звичай закидати свій довгий гнучкий хвіст навколо предмета, доторкається до його тіла, глибоко встромляє свій шип в рану або просто вдаряє ворога хвостом.Всі спостерігачі стверджують, що хвостокол вельми спритно потрапляє голкою в намічену заздалегідь мета. Рибалки знають це чудово і намагаються не торкатися до нього, поки він ще живий *.
* Довжина голки великих хвостоколов досягає 30 см і більше. Сила удару хвоста у цих риб настільки велика, що з легкістю пробиває шкіряне взуття. При пораненні голкою в рану потрапляє і отруйний секрет, який токсичний і викликає сильні болі, блювоту, паралічі. Своє страшна зброя хвостокол використовує для самооборони. Печінка хвостокола, як і багатьох інших скатів і акул, містить велику кількість жиру (до 60%), тому в тих місцях, де хвостокол утворює великі скупчення, ведеться його промисел.
М'ясо його жирно, жорстко, пахне ворванню і дуже неприємно на смак; незважаючи на це, воно все-таки іноді вживається в їжу. З печінки витоплюють ворвань, а шип американські індіанці використовують як наконечник стріли.

Життя тварин. - М.: Державне видавництво географічної літератури. А. Брем. 1958.