ЕКСПОРТ

ЕКСПОРТ - це ... Що таке ЕКСПОРТ?
ЕКСПОРТ
(exports) Продукція в країні і продаються нерезидентам товари і послуги. До "Мабуть" експорту відносяться поставки товарів за кордон; "невидимим" експортом називають реалізовані нерезидентам послуги. Деякі статті "невидимого" експорту, наприклад морські і повітряні перевезення, представлені послугами, наданими за кордоном. Що стосується інших статей "невидимого" експорту, то вони складаються з послуг готелів, лікарень, університетів, казино і т. Д., Наданих прибулим в країну нерезидентам. У випадку з деякими послугами, наприклад страхуванням, визначити місце надання послуги неможливо. Експорт капіталу означає надання позик нерезидентам або покупку знаходяться за кордоном реальних активів. Експорт капіталу не слід плутати з експортом капітальних товарів. Деякі країни експортують як капітал, так і капітальні товари, проте ніщо не заважає країні експортувати капітал, не роблячи капітальних товарів взагалі (така ситуація характерна для деяких країн - експортерів нафти), в той час як багато промислово розвинені країни є одночасно експортерами капітальних товарів і імпортерами капіталу в формі іноземних позик.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І.М.. 2000.

ЕКСПОРТ
(від лат. exporto - виводжу) вивезення, за кордон товарів, проданих іноземним покупцям, призначених для продажу на іноземних ринках або для переробки в іншій країні. До експорту відносять також перевезення товарів транзитом через іншу країну і вивезення привезених з іншої країни товарів для продажу їх в третій країні (реекспорт).

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник. - 2-е вид. , Испр. М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.