Category Archives: Хімічна енциклопедія

Сімейство кагу

Сімейство кагу

Кагу (Rhinochetus jubatus), що гніздиться в Новій Каледонії, є єдиним видом сімейства того ж імені. Тіло стисле, прямий дзьоб помірної довжини. Плюсна товста і приблизно вдвічі довше середнього пальця; передні пальці абсолютно вільні, короткий задній палець прикріплюється високо. М'яке оперення сірого кольору; довге пір'я потилиці рассучени; нижня сторона тіла світлого іржаво-бурого кольору. Читати Далі »

Сімейство коаловие

Сімейство коаловие

(Phascolarctidae) * * Раніше коала включали в сімейство кускусові. Сімейство, що складається з одного тільки роду і виду, знайомить нас з одним з найчудовіших сумчастих - коала, або сумчастих ведмедем (Phaseolarctos cinereus). Безхвості тіло складено щільно, голова товста, з короткою мордою, рот забезпечений Защічні мішки, вуха великі і покриті густим волоссям; передні і задні лапи п'ятипалі. Читати Далі »

Сімейство лапчатоноговие

Сімейство лапчатоноговие

У Південній Америці, в східній, західній і південній Африці живуть дивні маленькі птахи щодо положення яких в системі натуралісти досі не згодні між собою; внутрішню будову їх і особливу будову скелета доводять близьку спорідненість з пастушками. Пірнаючі курочки, так звуть цих маленьких, струнко і сильно складених птахів. Читати Далі »

Сімейство сурмачі

Сімейство сурмачі

Сірокрилих трубач (Psophia crepitans). Колишня назва птиці агамі. Голова, шия, зашеек, крила, нижня частина грудей, черево і гузка чорного кольору. Прибавочні крила пурпурово-чорні з блакитним або зеленуватим відливом; плечові пір'я у молодих маслянисто-бурі, у дорослих свинцево або срібно-сірі. Нижня і верхня частини шиї сталевого блакитного кольору з металевим відливом. Читати Далі »

Сімейство хоботноголовие кускус

Сімейство хоботноголовие кускус

Сімейство складається тільки з одного роду і виду - хоботноголового кускусу (Tarsipes spenserae ). Його називають "пяткоход". Стрункий звір довжиною до 16 см, з яких 9 см доводиться на покритий рідкою шерстю чіпкий хвіст, характеризується дуже довгим і тонким хоботом, довгим витягається язи кому, відсутністю сліпої кишки і недорозвиненими справжніми корінними зубами. Читати Далі »

Загін Неповнозубі

Загін Неповнозубі

Час процвітання ссавців, що становлять загін, до опису якого ми приступаємо, пройшло. У первісні часи в Бразилії жили Неповнозубі завбільшки з носорога і навіть ще більше; в теперішній же час найбільші представники цього загону зростанням з великого вовка. Серед вимерлих видів існують сполучні ланки між родинами, представники яких зустрічаються і в наші дні; тепер же ці сімейства здаються зовсім не родинними. Читати Далі »

Сімейство вомбатовие

Сімейство вомбатовие

Вомбати - це сумчасті тварини, схожі на гризунів. В даний час відомі три види вомбатов, які подібні між собою за зовнішнім виглядом і характером. Додавання їх надзвичайно нескладне, тіло важке і товсте, шия коротка, голова незграбна, хвіст маленький, у вигляді майже голого зачатка; кінцівки короткі, криві. Читати Далі »

Сімейство сонячні чаплі

Сімейство сонячні чаплі

У сонячної чаплі (Ewypyga helios) точний опис оперення неможливо, внаслідок надзвичайної різноманітності забарвлення і малюнків, і завело б занадто далеко. Очі червоні, дзьоб жовтого воскового кольору, ноги солом'яно-жовтого. Довжина досягає приблизно 42 см. Тільки завдяки новітнім путешест- Венніков ми маємо деякі відомості про життя сонячної чаплі на свободу. Читати Далі »

Сімейство якановие

Сімейство якановие

Одна з найбільш звичайних птахів Південної Америки - желтолобая Якана (Jacana spinosa). Відмінні її ознаки такі: легке, красиве тулуб, тонкий, стрункий дзьоб з голою мозолем на лобі і голими лопатями по кутах рота; високі, тонкі, довгопалого ноги, кігті яких майже однакової довжини з пальцями; вузькі остроперие крила, між маховими пір'ям яких третя найдовше; на згині крило забезпечене міцним, увігнутим шипом, і, нарешті, округлений хвіст, що складається з десяти м'яких, ніжних, трохи загострених Читати Далі »

Сімейство водорезовие

Сімейство водорезовие

Тулуб у птахів цього сімейства витягнуто, шия довга, голова маленька, крила дуже довгі, хвіст середньої довжини і вилоподібний. Нижня щелепа дзьоба набагато довше верхньої, і обидві з самого заснування так сплющені з боків, що їх можна порівнювати з лезами ножиць. Ноги досить довгі, але тонкі і слабкі, між передніми пальцями помічається сильно виїмчаста перетинка; оперення складається з довгих жирних пір'я, які тісно прилягають до тіла. Читати Далі »

Сімейство совині Дрімлюги

Сімейство совині Дрімлюги

Австралійський совиний лягушкорот (Aegotheles спstatus) за величиною і зовнішнім виглядом нагадує нашого пугача. Довжина його 25 см, розмах крил трохи більше 30 см. Щодо способу життя цього птаха спостереження зроблені Гульдом. Він зустрічав совиного дрімлюгу по всій південній Австралії і Тасманії як осіле птицю, яка живе і в берегових чагарниках, і в рідкісних лісових заростях всередині країни. Читати Далі »

Сімейство авдотковие

Сімейство авдотковие

Авдотка (Burhinus oedicnemus), по-іншому, лежень, має в довжину 45 см, розмах крил досягає 80, довжина крила 25, а хвоста 13 см. Оперення всій верхній частині тіла такого ж кольору, як у жайворонків; пір'я іржаво-сірі з чорно-бурими смужками посередині; лоб, містечко біля очей, смужки над очима і під ними - білі. Читати Далі »

Сімейство велетенські дрімлюги

Сімейство велетенські дрімлюги

Велетенський лісової Козодой (Nyctibius grandis). Довжина цього птаха, по вимірюванню принца фон Вид, досягає 55 см, розмах крил 125, довжина крила 40, хвоста 27 см. Оперення верхньої частини тіла по чало-білому тлу поцятковано дуже тонкими темними поперечними рисками у вигляді зигзагів, іржаво-бурими облямівками на кінцях пір'я і темними стрижневі смугами. Читати Далі »

Сімейство куроловие

Сімейство куроловие

Курол, або кірумбо (Leptosomus discolor), досягає в довжину 43-45 см при 26 см довжини крила і 19 см хвоста. Передня частина його голови, шия, зоб і передня частина грудей темного синювато-сірого кольору, тім'я з невеликим чубчиком - чорне; спина, дрібні пір'я, що криють крил і плечові - металево-зелені з дивовижним мідно-червоним блиском; на великих криють пір'ї крила мідно-червоний відлив яскравіше; нижня сторона сіра з домішкою білого на черевці і під кроющими пір'ям хвоста. Читати Далі »

Сімейство рогоклювие, або шірококлювие

Сімейство рогоклювие, або шірококлювие

Батьківщиною рогоклювов є Індія і Малайські острова. Мало хто відомі нам види населяють густі ліси і, як здається, вважають за краще такі, які лежать далеко від людських поселень. Яванский рогоклюв (Eurylaimus javanicus). Оперення в основному сіруватого винно-червоного кольору, який на спині переходить в чорний, облямований жовтим. Читати Далі »

Сімейство тапаколовие

Сімейство тапаколовие

Тюрко (Pteroptochos megapodius). Його оперення на верхній частині тіла темне оливково-буре, на Надхвістя ж червоно-буре. Смуга на скронях, підборідді і нижня область щік білі, вуздечка і вушна область темно-коричневі. Нижня часта тіла оливкового іржаво-коричневого кольору. Сторони черевця і стегон розмальовані вузькими чорнуватими і широкими білими поперечними смугами, нижні покривні пера хвоста блідо-бурими, груди і середина черевця по білувато фону - вузькими темно-бурими поперечними смугами. Читати Далі »

Сімейство малюри, або австралійські славки

Сімейство малюри, або австралійські славки

Краснолобов мягкохвостий малюр (Stipiturus malachurns) відрізняється своєрідним будовою хвоста, що складається тільки з 6 рульового пір'я з розщепленими борідками, які у самця надзвичайно розвинені. Верхня частина тіла коричнева, з чорними пайовими смугами. Верхівка голови іржаво-червона, горло блідо-сіре. Читати Далі »

Сімейство муравьеловковие

Сімейство муравьеловковие

Муравьеловкі населяють Південну Америку. Вони нагадують як наших дроздів, так і славок, і сорокопудів. Відмітною ознакою для всіх видів, за словами принца фон Віда, є те, що ноги їх розвинені на шкоду крил. Головну їжу муравьеловок складають комахи, але деякі не нехтують навіть рослинними речовинами. Читати Далі »

Сімейство манакінові

Сімейство манакінові

Піпрі, звані також Манакін, населяють Південну і Центральну Америку. За своїм образом життя і вподоби Піпрі найбільше нагадують наших синиць. Вони живуть парами або маленькими групами, стрибають з гілки на гілку, і якщо їх сполохати, то відлітають, але не далеко. Вони веселі і неспокійні і, звичайно, можуть оживити ліс своєю присутністю. Читати Далі »

Сімейство щелезуб

Сімейство щелезуб

(Solenodontidae) ** * * щелезуб реліктове сімейство, що складається всього з одного роду і двох видів. Свою назву звірята отримали через борозни на передній поверхні другого нижнього зуба. Зараз це єдині комахоїдні, що живуть на Антильських островах. Кубинський щелезуб (Solenodon ciibamis). Тулуб пошт 60 см в довжину ***, хвіст приблизно дорівнює 30 см. Читати Далі »